Na výhledu vždy záleží... především z bezrámového okna
Bezrámová okna - zasklení

Bezrámová okna a bezrámové zasklení

-

V architektuře jsou v posledních letech velmi v oblibě jednoduché a elegantní tvary a tomuto požadavku plně vyhovují i bezrámová okna / bezrámové zasklení. Také o nich uvažujete, nebo jste o nich ještě nepřemýšleli? Seznamme se s nimi.

Rámy u oken

Většina oken se skládá ze skleněné výplně a z rámu. Rám probíhá nejčastěji po celém obvodu okna.
Rámy se vyrábí z různých materiálů - hliníku, plastu, dřeva či kombinace materiálů. Od toho se odvíjí vlastnosti oken. Právě proto, aby bylo možné využít co nejvíce výhod jednotlivých materiálů a eliminovat nevýhody, vyrábí se rámy využívající kombinace materiálů. Těmi nejčastějšími jsou okna plastohliníková a dřevohliníková. Okna se od sebe liší i konstrukčním uspořádáním rámů. Mohou být jednoduchá, dvojitě zasklená, zdvojená, dvojitá či okna mohou mít sdružená křídla.
Moderní jsou Bezrámová okna, která (jak název napovídá) nemají žádný rám.

O bezrámových oknech

Bezrámová okna se stávají stále oblíbenější, což je dáno především jejich nevšedním designem. Dodají stavbě na luxusu a vzdušnosti a vyhovují moderním trendům bydlení.
Bezrámová okna představují systém, který umožňuje zasadit sklo přímo do stavebního otvoru. Aby byla možná realizace takového okna, je zasklení opatřené speciálním nosičem, který není vidět, aby skutečně vzhled okna nenarušovala žádná konstrukce.

Bezrámové zasklení

Bezrámové zasklení se perfektně hodí do moderních budov, ať už do rodinných domů, ale také do jiných, především reprezentativních staveb.
Bezrámové zasklení vychází z promyšlené moderní technologie, která přináší mnohé pozitivní vlastnosti. Chcete-li dodat svému domovu na vzdušnosti a eleganci, bude bezrámové zasklení správním řešením i pro vaše bydlení.